Πέμπτη 3 Απριλίου 2014

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ:
ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΤΗΣ ΣΤ΄ ΤΑΞΗΣ

Ο Απρίλης στο σχολείο μας μπήκε με ένα μεγάλο ντέρμπυ: Την Τρίτη 1 Απριλίου έγινε ο μεγάλος αγώνας ποδοσφαίρου ανάμεσα στο Στ1 και το Στ2
Οι δύο ομάδες με τον διαιτητή και τις γυμνάστριες
 Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε ο πολύπειρος κ. Σπύρος Κοκκινάκης. Τα χαμόγελα των δύο προπονητριών Κατερίνας Μαλαθράκη και Σοφίας Σουλίδου απλώς προσπαθούσαν να κρύψουν την μεγάλη τους αγωνία.Στις εξέδρες οι διοικητικοί των δύο ομάδων, οι κύριοι Γ. Τσεκούρας και Κ. Τραγούδας
Ο διαιτητής Κοκκινάκης πλαισιωμένος από τις προπονήτριες Μαλαθράκη και Σουλίδου
Από την αρχή του ο αγώνας επιβεβαίωσε τα προγνωστικά που τον ήθελαν αμφίρροπο. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0 με πολύ δυναμισμό αλλά λίγες φάσεις μπροστά στις εστίες.
Στο διάστημα αυτό ξεχώρισαν οι φίλαθλοι που έδιναν παλμό στην εξέδρα με δυνατά συνθήματα, χωρίς να ξεφύγουν από τα αθλητικά πλαίσια.
Στο ημίχρονο ο διαιτητής "κρύβει" την μπάλα σε μια επίδειξη δεξιοτεχνίας
Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε το Στ1 πιο έτοιμο. Προηγήθηκε νωρίς με τον Μαρινάκη να εκμεταλλεύεται μια στιγμιαία αδράνεια της άμυνας του Στ2.  Λίγο αργότερα διπλασίασε τα τέρματα με ωραίο πλασέ του Κρασνίτσι. Ο υπόλοιπος αγώνας κύλησε με το Στ2 να έχει μια άκαρπη υπεροχή. Το τέλος του αγώνα βρήκε νικητές τους παίκτες του Στ1 με σκορ 2-0 . Τώρα το ραντεβού μετατίθεται σε άλλα αθλήματα.